Sledujte nás

Jak si vytvořit originální svatební web a co na něm nesmí chybět?

Někomu se může zdát jako samozřejmost, pro někoho je to úplná novinka. Svatební web. Možná si říkáte, že ani jeden z vás není ten pravý technický typ, který by si s takovou výzvou dokázal poradit. Opak ale může být pravdou. Tvorba svatebního webu vám totiž nemusí zabrat tolik času, jak se na první pohled může zdát. A jeho vyznění může být pro váš velký den klíčové!

K čemu je dobrý svatební web?

Možná se vám ještě nedávno zdálo, že svatební web je zbytečnost a že je to jen další položka na nekonečném seznamu vašeho to do listu. My jsme pro vás ale připravili několik důvodů, proč je dobré svatební web zřídit. Než svatební web úplně zavrhnete, přečtěte si náš seznam.

Digitální pozvánku nikdo neztratí

Vyhnete se tomu, že pošta pozvánku někde ztratí nebo pozvánka omylem skončí v koši s letáky. Pokud někdo ztratí odkaz, můžete mu jej poslat jednoduše mailem nebo skrz jakoukoliv chatovací platformu.

Zjednodušíte si komunikaci s hosty

Pokud budete potřebovat předat hostům jakékoliv instrukce nebo pokud dojde k nějaké organizační změně, pomocí svatebního webu hosty jednoduše informujete hromadně. Ušetříte si čas, který byste strávili obepisováním nebo obvoláváním jednotlivců, aby všichni měli ty správné informace.

Ušetříte si vysvětlování

Ani nejpromyšlenější papírové svatební oznámení nedokáže dostatečně vyčerpávajícím způsobem předat veškeré informace o vašem velkém dni. Může se stát, že vás ještě v den svatby budou bombardovat vaši známí s tím, jestli jim vysvětlíte, jak se na vaši svatbu přesně dostanou. Všechny tyto věci však může svatební web vysvětlit za vás.

Budete mít přehled o počtu hostů

Pomocí digitálních organizérů můžete snadno spravovat počty hostů a tím mít i podrobnější přehled o svých nákladech.

Získáte památku

Po svatbě vám může svatební web sloužit jako vzpomínka. Můžete na něj například umístit fotogalerii vašich zážitků ze svatebního dne.

Začínáme tvořit svatební web

Právě jste se rozhodli, že se vrhnete do tvorby svého svatebního webu? Ze všeho nejdříve byste si měli zhruba sesumírovat, jak byste chtěli, aby výsledný web vypadal. Protože i jeho vzhled dává informaci o tom, jaká bude atmosféra a ladění vašeho svatebního dne.

Na designu svatebního webu záleží

Design svatebního webu by měl být v souladu s celkovým laděním vaší svatby, ale také s vámi jako zamilovaným párem. Zvažte také, jak při tvorbě vhodně začlenit vaše koníčky a společné zájmy, abyste dosáhli co nejautentičtějšího vzhledu. Jaké jsou nejčastější designové varianty?

Moderní a minimalistický svatební web

V jednoduchosti je síla. Čisté a jednoduché linie, dostatek bílých prostor, to z webu činí přehledný celek, který působí elegantním dojmem.

Romantický web s nádechem vintage

Páry, které se potrpí na klasickou estetiku, mohou vytvořit svůj svatební web v pastelových barvách. Nebojte se využít vintage font a množství drobných dekorativních detailů.

Hravý svatební web

Pokud jste vyznavači nekonvenčních řešení, můžete se pustit do hravého veselého stylu plného zábavných ilustrací a rozverných fontů písma.

Svatební web s přírodními motivy

Pokud chystáte svatbu pod širým nebem někde v přírodě, dost možná vás bude lákat využít přírodní textury a rostlinné motivy.

Obsah svatebního webu

Když máte první představu o ladění svého svatebního webu, můžete se zaměřit na to, čím vším byste ho chtěli obsahově naplnit. Pomoci by vám mohly následující otázky.

 • Chcete, aby váš svatební web sloužil pro vaše hosty pouze jako informační tabule s informacemi o obřadu a hostině?
 • Chcete na webu prozradit hostům něco více o vás jako nastávajících novomanželích?
 • Chcete na webu spravovat odpovědi hostů na pozvánky?
 • Chcete na web později umístit galerii fotografií z vašeho svatebního dne?

Podle těchto požadavků budete totiž také následně vybírat, kde web založíte a jestli se do něj pustíte sami, nebo požádáte o pomoc někoho zkušenějšího.

Checklist svatebního webu

V následujícím checklistu shrneme, co by na vašem svatebním webu nemělo chybět. Co si na něj přidáte nad rámec tohoto základního obsahu, už je jen na vás.

 • Přesné datum svatby. Pokud chcete datum ještě trochu ozvláštnit, můžete přidat také odpočet.
 • Místo konání svatby včetně přesné adresy a ideálně i mapy.
 • Informace o ubytování (pouze pokud máte svatbu na odlehlejším místě).
 • Dress code (ušetříte si spoustu dotazů).
 • Informace o dopravě a parkování.
 • Informace o svatebních darech, případně odkaz na jejich seznam.
 • Kontaktní údaje. Ideální je uvést zde jako kontaktní osobu svatebního koordinátora (pokud máte) nebo třeba jednoho ze svědků.
 • Informujte své hosty o případných kulturních nebo náboženských zvyklostech, které by třeba nemuseli znát.

Ať se váš svatební web dobře čte

Svatební web by měl být také především platformou, která bude dobře dostupná všem vašim hostům. A to i těm, kteří nepatří mezi ty technicky nejzdatnější. Web by proto měl být maximálně přehledný a zvolené fonty písma dobře čitelné. Myslete také na barevnou kombinaci písma a podkladu, aby písmo co nejlépe vyniklo.

Svatební web v mobilním telefonu

Při vší péči, kterou budete věnovat těm méně technicky zdatným, také nezapomínejte na to, že byste měli obsah uzpůsobit i těm, kteří jsou zvyklí sledovat weby téměř bez přestávky – uživatelům chytrých telefonů. Není nic nepříjemnějšího, než když se ve smartphonu celý web rozsype a vy v něm komplikovaně hledáte jakoukoliv informaci. To, že stránky bez problému poběží na počítači i telefonu, zjistíte tak, že to jednoduše sami otestujete na několika různých zařízeních.

Přehledná struktura svatebního webu

Dalším klíčem k úspěchu je také přehledná navigační struktura, která uživatelům pomůže pohybovat se snadno po celé šíři vašeho webu. Umístěte ty nejdůležitější informace přímo na hlavní stránku a zbytek do přehledných sekcí.

Kde svatební web vytvořit?

Možností, jak si vytvořit svůj svatební web, je samozřejmě více. Záleží jen na míře vaší technické zdatnosti a chuti se do tvorby ponořit.

Základní svatební web

Pokud hledáte tu nejjednodušší cestu, jak vytvořit svatební web, můžete zkusit tvorbu svatebního webu na stránkách, jako je například MaruBaru.

Pokud hledáte platformu, kde nasdílíte základní informace pro své hosty, vložíte  odkazy na důležité formuláře a přidáte mapy, jsou pro vás tyto šablony jako dělané. Do určité míry můžete svůj svatební web také přizpůsobit vlastnímu vkusu a potřebám. Zároveň vám tyto generátory svatebních webů ušetří spoustu času.

Pokročilejší svatební web

Pokud se rozhodnete vydat se cestou pokročilejší, pak na internetu rozhodně najdete mnoho stránek, které vám nabídnou širší možnosti než základní generátory webů.

Zpravidla si budete moci vybrat text webové domény, vybírat z široké nabídky šablon webů, kam si následně budete pouze doplňovat svůj text a obrázky. Často jsou však tyto možnosti zpoplatněné, a navíc je potřeba počítat s větší časovou investicí. Pokud se chcete pustit do tvorby svatebního webu bez šablony, můžete také zkusit prostředí Google Sites.

Profesionální svatební web

Poslední variantou je, že si k tvorbě svého svatebního webu jednoduše přizvete profesionála, který má s tvorbou svatebních webů bohaté zkušenosti. Poté, co mu sdělíte své představy, vám může jednoduše dodat svatební web na klíč.

Jak svatební web sdílet?

V momentě, kdy svatební web dokončíte, neměli byste zapomenout ho sdílet se svými hosty. Při publikaci webu máte v zásadě dvě možnosti: buď web zveřejníte pro všechny uživatele internetu, nebo web necháte jako soukromý.

Tip: Svůj svatební web můžete nastavit jako soukromý. V takovém případě ho bude možné zobrazit jen pomocí speciálního odkazu a můžete jej také případně zabezpečit heslem.

Papír je papír

Při zvaní na svatbu se ale kromě svatebního webu osvědčuje stále zůstat částečně u papírové pozvánky. Tuto osobně nebo poštou doručenou pozvánku doporučujeme opatřit webovým odkazem, nebo lépe QR kódem, který vaše hosty odkáže na váš svatební web.

A tam už můžete postupně přidávat a aktualizovat informace. Proto je také dobré svatební web spustit v dobu, kdy budete zvát své hosty, klidně i 10 měsíců před vaším velkým dnem.

Tip: Trendem posledních let je také sdílet svůj originální svatební hashtag. Sdílení svatebního webu na sociálních sítích také představuje ideální cestu, jak své hosty seznámit se svým originálním svatebním hashtagem.

Svatba sama o sobě je velmi starobylým obřadem, ale v proměnách času se i svatba a s ní související okolnosti neustále přizpůsobují nové době. S příchodem digitální éry se tak nedílnou součástí svatebních příprav stala i tvorba svatebního webu. Vaše svatební stránka se může stát prostorem, kde svým hostům přiblížíte své jedinečné osobní spojení. Nesmíte však také zapomínat na to, aby stránky byly uživatelsky přístupné všem vašim hostům a aby zvolené téma a styl byly v souladu s vaším velkým dnem. Jen tak se vaše svatební stránky mohou stát vzrušující předehrou dne, kdy si řeknete své „ano“.

Často kladené otázky

Je nutná registrace do Svatebního plánovače?

Registrace nutná není. Náš plánovač můžete vyzkoušet i bez registrace. Vámi vyplněné údaje budou uloženy pouze ve vašem prohlížeči a budou smazána po 14 dnech. Proto vám doporučujeme Registraci, která je zcela ZDARMA a k ničemu vás nezavazuje. Navíc vaše data budete mít k dispozici při každém přihlášení.

Proč využít svatební plánovač?

S naším svatebním plánovačem naplánujete svou svatbu bez starostí. Plánovač je přehledný a můžete si ho upravit dle svých potřeb. Využít můžete Seznam úkolů, Svatební rozpočet, Seznam hostů, Moji dodavatelé, Svatební web a Moje inspirace.

Kolik stojí svatební plánovač?

U nás nejsou žádné poplatky ani opakované platby pro snoubence. Náš svatební plánovač je Vám k dispozici zcela ZDARMA.

Je u vás možnost Svatby na klíč?

Tuto službu nenabízíme. ALE jsme schopni vám zaručit s naším Katalogem dodavatelů, široký výběr služeb z různých svatebních oborů. Takže i vy s našimi dodavateli zvládnete svou svatbu na klíč svépomocí. Popřípadě můžete v našem katalogu dodavatelů využít služeb svatební agentury, které tuto službu mají přímo v nabídce.

Je k vyzkoušení Svatebního plánovače nutná registrace?

Ne. K vyzkoušení Svatebního plánovače není registrace nutná. Svatební plánovač můžete vyzkoušet po dobu 14 dní.

Kde najdu pomoc v případě nejasností se Svatebním plánovačem?

K dotazům ohledně rady či pomoci nás kontaktujte na emailu .zc.uraburam@ofni

Co všechno najdu ve svatebním plánovači?

Položky Seznam úkolů, Svatební rozpočet, Seznam hostů, Moji dodavatelé, Svatební web a Moje inspirace, které přizpůsobíte svému výběru dodavatelů a svým potřebám.

Je počet dodavatelů uložených v plánovači nějak omezený?

Ne není.