Sledujte nás

Jak omezit počet svatebních hostů a neurazit polovinu známých

Nejtěžší je zjištění, že nemůžete pozvat úplně každého. Rozpočet se točí podle možností vaší peněženky, takže pro něj platí určité hranice a těch se držte. Chápu, chtěli byste pozvat i své sestřenice ze třetího kolena, ale ať už disponujete větší či menší částkou, „eliminační politice“ se prostě nevyhnete. Pojďme se podívat na chytré tipy pro vytvoření svatebního seznamu.

Nikdo nebude naštvaný, pokud ho nepozvete

Máte pocit viny? Tak ho potlačte, protože existuje snad na světě někdo, kdo se urazí po větě - "Je mi to opravdu líto, ale náš rozpočet je malý, tak tě nebudeme moci pozvat. " Věřte, že ne. Může dojít k menšímu zklamání, ale pokud vás daný člověk opravdu zná a má vás rád, tak to pochopí. Podobně je to se situací, kdy si nemůžete dovolit pozvat ty lidi, na jejichž svatbu jste byli dříve pozváni vy. Svatba není žádná hra „na vrácenou“ a lidé by to měli pochopit na obou stranách.

Seznamy A,B,C,D

Na první pohled to může vypadat trochu děsivě, ale selekce hostů na skupiny může skutečně pomoci. V sekci A by měli být lidé, bez kterých si váš velký den neumíte představit, ať už jich je deset nebo čtyřicet. Skupiny B a C tvoří lidé, se kterými nemáte až tak pevné pouto, jsou to vzdálení rodinní příbuzní nebo je chcete pozvat jen proto, "neboť se to tak musí." Na seznamu je mít můžete, ale už si ho modifikujete podle rozpočtu. A skupina D jsou lidé, kteří si účast na vaší svatbě opravdu nezaslouží.

A můžu si s sebou vzít i partnera?

Využijte toho, že máte přátele, kteří se dokážou zabavit bez partnera. Přece jen, když si všichni vaši známí vezmou s sebou společníka, vaše svatební peněženka to znatelně pocítí. Výjimku udělte jen těm, kteří na svatbě nikoho znát nebudou. Pak je spravedlivé, aby tam někoho měli. Pamatujte, vždy jde o kompromis. Nebojte se ho navrhnout.

Párty místo svatby

Kdybyste slavili své narozeniny, pozvali byste všechny své přátele, že? Ale když jde o svatbu, formální jídlo a ostatní záležitosti, všechno se stane záležitostí správy čísel. Neumíte-li někoho ze své svatby odstřihnout, proč tedy neustoupit. Svatební obřad zanechte v intimitě a pak všechny pozvěte na odpolední či večerní oslavu plnou obložených talířů, něčeho sladkého na zub a určitě nesmí chybět fotokoutek. Nemusí jít o "nóbl" záležitost, jakou jste si vysnili podle videí na netu a v televizi. V jednoduchosti je síla. Vždyť jde o to strávit čas se svými přáteli. Jen je třeba i v tomto případě si určit priority.

Vaši rodiče

Zde se už pohybujeme na tenkém ledu. V případě, že si financujete celou svatbu sami, můžete si určit pevná pravidla a pevný seznam hostů, který vyhovuje vašemu rozpočtu a vašim požadavkům. Pokud ale platí svatbu vaši rodiče, mají právo si pozvat přátele či kolegy z práce. Nezapomeňte, že všechno je o vzájemné dohodě, sedněte si s nimi, projděte si své seznamy a najděte společnou zlatou střední cestu. Klidně je upozorněte, že jste osekali seznam svých přátel. Bude férové, aby to udělali i oni.

Vytvořte si interaktivní online seznam hostů

A mějte vše na jednom místě. Spolu se všemi speciálními požadavky, ubytováním a počty. Toto vše například naleznete v našem svatebním online plánovači, který neváhejte využít.

Často kladené otázky

Je nutná registrace do Svatebního plánovače?

Registrace nutná není. Náš plánovač můžete vyzkoušet i bez registrace. Vámi vyplněné údaje budou uloženy pouze ve vašem prohlížeči a budou smazána po 14 dnech. Proto vám doporučujeme Registraci, která je zcela ZDARMA a k ničemu vás nezavazuje. Navíc vaše data budete mít k dispozici při každém přihlášení.

Proč využít svatební plánovač?

S naším svatebním plánovačem naplánujete svou svatbu bez starostí. Plánovač je přehledný a můžete si ho upravit dle svých potřeb. Využít můžete Seznam úkolů, Svatební rozpočet, Seznam hostů, Moji dodavatelé, Svatební web a Moje inspirace.

Kolik stojí svatební plánovač?

U nás nejsou žádné poplatky ani opakované platby pro snoubence. Náš svatební plánovač je Vám k dispozici zcela ZDARMA.

Je u vás možnost Svatby na klíč?

Tuto službu nenabízíme. ALE jsme schopni vám zaručit s naším Katalogem dodavatelů, široký výběr služeb z různých svatebních oborů. Takže i vy s našimi dodavateli zvládnete svou svatbu na klíč svépomocí. Popřípadě můžete v našem katalogu dodavatelů využít služeb svatební agentury, které tuto službu mají přímo v nabídce.

Je k vyzkoušení Svatebního plánovače nutná registrace?

Ne. K vyzkoušení Svatebního plánovače není registrace nutná. Svatební plánovač můžete vyzkoušet po dobu 14 dní.

Kde najdu pomoc v případě nejasností se Svatebním plánovačem?

K dotazům ohledně rady či pomoci nás kontaktujte na emailu .zc.uraburam@ofni

Co všechno najdu ve svatebním plánovači?

Položky Seznam úkolů, Svatební rozpočet, Seznam hostů, Moji dodavatelé, Svatební web a Moje inspirace, které přizpůsobíte svému výběru dodavatelů a svým potřebám.

Je počet dodavatelů uložených v plánovači nějak omezený?

Ne není.